Pereiti į pagrindinį turinį
Vienas adresas - daug elektrinių!

Vienas adresas - daug elektrinių!

Norėdami pranešti šitą žinią, tiesiog nesitvėrėme savame kailyje. Nes naujiena tikrai įspūdinga. Nuo sausio 1 dienos nebelieka apribojimo vienam žmogui (adresui) įsigyti vos vieną saulės elektrinę. Kitaip tariant, vienam adresui bus galima priskirti net kelias: vėjo, saulės, hibridinę elektrines ar saulės parką (o gal net kelis skirtingose vietose). Tai leidžia Seime priimtas „Proveržio paketas“.

Galimybė vienam adresui priskirti kelias elektrines nepaisant jų buvimo vietos, svarbi ne tik svarstantiems užsikelti saulės jėgainę ant savo stogo, ar planuojantiems įsigyti gabaliuką saulės parko. Suklusti taip pat turėtų ir tie, kurie jau naudoja elektrą, pagamintą iš atsinaujinančių išteklių. Nuo sausio 1 dienos sudaroma galimybė turėti suminę apskaitą iš skirtingų elektrinių vienam adresui. Nes yra atvejų, kai norisi gaudyti dar daugiau saulės spindulių.

Pavyzdžiui:

  • turite riboto dydžio stogą, ant kurio netelpa norimo dydžio jėgainė;
  • įsirengėte silpnesnę elektrinę ir dabar supratote, kad galios nepakanka;
  • išaugo elektros vartojimas (pvz., įsigijote elektromobilį ar pagausėjo šeima);
  • tiesiog norėjote dar vieno saulės parko, bet anksčiau negalėjote sau to leisti;
  • saulės parkas, kuriame pirkote elektrinę, visiškai išparduotas (dabar galite rinktis papildomą elektrinės galią kitame).

Taigi, priežasčių turėti kelias elektrines apstu. Viena iš jų – labai svarbi: elektrinei galite gauti APVA paramą – piniginę valstybės kompensaciją iki 3230 eurų. Net jei jau turite elektrinę, bet jos galia neviršija 10 kW, už kiekvieną papildomai įsigytą kilovatą iki suminės 10 kW ribos valstybė gali kompensuoti po 323 Eur/kW. Paprasta.  

Lieka tik vienas klausimas – ką rinktis. O pasirinkimas paprastesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei turite daug stogo ploto sudėti saulės jėgainei, tada verta įsirengti ją pas save. Tačiau, jei norite mažiau rūpesčių dėl savo elektrinės priežiūros, verta įsigyti gabalėlį saulės parko. Parkai gali būti bet kuriame Lietuvos regione. Kaip ir objektai, kurių elektros sąskaitas jie „karpys“.

Nepamirškite, kad tiek saulės elektrinės ant stogo, tiek saulės parko dalies įsigijimas užtrunka, nes norinčiųjų yra daug. Patogiai pasinaudokite „Ignitis“ eparkai.lt platformoje teikiama informacija – čia galite pasižiūrėti, kada pradės veikti parduodami bei išnuomojami parkai. Dauguma parkų pradės veikti jau kitų metų antroje pusėje, o tai reiškia, kad jau dabar verta suskubti ir taip ruoštis ateinantiems šildymo sezonams.

Pasirinkti saulės parką galite jau dabar. Spauskite ir rezervuokite!