Pereiti į pagrindinį turinį
APVA parama

Startavo 2023 m. APVA parama: teikite paraišką ir susigrąžinkite investicijas

Nuo š.m. rugpjūčio 31 d. jau galima teikti paraišką susigrąžinti investicijas į saulės parką! Gyventojams, įsigijusiems elektrines saulės parkuose, Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) 2023 m. skyrė rekordinio dydžio sumą – 32 mln. eurų.

2023 m. APVA paramos dydis yra 322,94 Eur/kW. Vienas gyventojas gali gauti iki 3 229 Eur paramą iki 10 kW galios saulės elektrinei. Įsigyti ir prisijungti elektrinę reikia ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo paraiškos pateikimo dienos.

Naujiena! APVA paramą gali gauti ir asmenys, kurių namuose vykdoma komercinė veikla. Pastate, kuriame namų ūkio reikmėms naudojama saulės parke pagaminta elektra, gali būti įregistruota tik vienas juridinis asmuo arba fizinis asmuo, vykdantis ekonominę veiklą tame objekte. Priešingu atveju paraiškos priimamos nebus.

Paraiškų teikimo terminas lankstus, tačiau verčiau nedelsti

Siekiant užtikrinti, kad būtų panaudotos visos paramai skirtos lėšos, numatytas lankstus paraiškų teikimo terminas. Paraiškas galima teikti tol, kol bus išnaudotas visas paramos biudžetas (32 mln. Eur), tačiau ne ilgiau kaip 6 mėnesius.

Paramos biudžetas yra paskirstytas pagal regionus:

  • 10 mln. eurų skirta sostinės regiono gyventojams, kurių elektros vartojimo objektai yra Vilniaus apskrityje;
  • 22 mln. eurų skirta Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono gyventojams, kurių elektros vartojimo objektai yra Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskrityse. 

Gyventojų paraiškos APVA paramai gauti bus vertinamos iš karto po pateikimo. Tai reiškia, kad kuo greičiau bus pateikta paraiška, tuo ankščiau gali būti susigrąžintos investicijos į saulės parką. Ilgesnį laiką gali užtrukti paraiškų vertinimas, kai elektros vartojimo objekte vykdoma ekonominė veikla.

Eparkai.lt platformoje yra jau veikiančių saulės parkų bei tokių, kurie pradės veikti dar šiais metais. Gamindami elektrą saulės parke, jūs ne tik sumažinsite išlaidas elektrai, bet ir prisidėsite prie aplinkos tausojimo. O APVA parama ženkliai sumažins jūsų investicijas.

Apie 2023 m. APVA paramos sąlygas įsigyjant saulės elektrines iš saulės parkų daugiau informacijos galite rasti: