Pereiti į pagrindinį turinį
Saulės parko pardavimas, perleidimas arba dovanojimas

Saulės parko pardavimas, perleidimas arba dovanojimas

Saulės parkas yra turtas, kuris gali būti parduodamas, dovanojamas ar perleidžiamas kitam savininkui. Įsigijus saulės parką (kuris sutartyje yra įvardintas „Įrenginys“) tampama gaminančiu vartotoju, todėl pirkimo, dovanojimo ar perleidimo procesas yra sudarytas iš keleto etapų: perleidimo sutarties sudarymo, saulės parko sutarties šalių pakeitimo ir saulės parko susiejimo su kitu objektu.

Svarbu! Parduodant ar dovanojant saulės parką naujam savininkui galima perleisti tik visą turimą saulės parko dalį (sutartyje nurodyta – įrenginį). Pavyzdžiui, 10 kW galios saulės parko dalies negalima perleisti skirtingiems dviem savininkams po 5 kW.

Dalinamės aktualia informacija, apie saulės parko pardavimo, perleidimo arba dovanojimo etapus.

Esamo saulės parko savininko veiksmai: saulės parko perleidimo sutarties sudarymas

 • Jeigu nusprendėte parduoti, dovanoti arba perleisti savo saulės parką, informuokite mus elektroniniu paštu [email protected] ir jums pateiksime saulės parko perleidimo sutartį.
 • Jei praėjo mažiau nei 5 metai, nuo to laiko, kai naudojate saulės parko dalį, informuokite APVA agentūrą apie elektrinės perleidimą. Kitu atveju rizikuojate, kad reiks grąžinti paramą.
 • Jei jau turite saulės parko pardavimo / dovanojimo ar perleidimo sutartį, taip pat mus informuokite – patikrinsime, ar yra perleistos teisės ir pareigos. Jei pagal sutartį perleistas tik saulės parkas, pateiksime jums sutartį dėl teisių ir pareigų perleidimo.
 • Jeigu parduodate saulės parką, pinigai už jį turi būti pervesti prieš sudarant perleidimo sutartį.
 • Pasirašysime dokumentus ir patikrinsime atliktus mokėjimus, ar savininkas yra pilnai atsiskaitęs.

Naujojo saulės parko savininko veiksmai

 1. Sutarties šalies pakeitimas
  Įvertinus esamo saulės parko savininko pateiktus dokumentus ir įsitikinus, kad saulės parkas yra parduotas arba padovanotas, naujasis saulės parko savininkas gali sudaryti Susitarimą dėl šalies pakeitimo.
   
 2. Saulės parko susiejimas su būstu
  Saulės parko sutartis gali būti susieta tik su vienu asmeniu. Šis asmuo turi būti būsto, kuriame bus vartojama pagaminta elektros energija, savininkas. To paties asmens vardu turi būti sudaryta ir elektros tiekimo sutartis.
   
 3. Saulės parko sutarties perkėlimas
  Naujasis savininkas platformoje eparkai.lt susikuria paskyrą savo vardu. Saulės parko dalies dokumentai bus perkelti į naujai sukurtą savininko paskyrą platformoje.