Pereiti į pagrindinį turinį
Elektrai sutaupau po 100 eurų per mėnesį

Nutolusio saulės parko dalininkas: „Elektrai sutaupau po 100 eurų per mėnesį“

Dalį saulės elektrinės nutolusiame saulės parke iš sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ įsigijęs vilnietis sako, kad jau pirmųjų metų rezultatai signalizuoja apie realią galimybę sutaupyti. Finansų srityje dirbančio Šarūno Vaišvilos teigimu, saulės elektrinės įsigijimas jų namų ūkiui padeda sutaupyti maždaug po 100 eurų kas mėnesį, o sąskaita už elektrą tesiekia 22,68 Eur. 

„Norą įsigyti saulės elektrinę paskatino du dalykai – ekonomika ir ekologija“, – sako Šarūnas Vaišvila. Anot jo, saulės elektrinės projektas jau seniai kirbėjo jo galvoje, tik aplinkybės niekaip neleido šios idėjos privesti iki rezultato. „Turėjau laiko atlikti finansinę analizę ir išsikėliau sau tikslą, kad saulės elektrinė atsipirktų per maždaug penkerius metus“, – pasakoja Š. Vaišvila.

Nutolusios saulės elektrinės, kurios galia 9 kW, projektas startavo praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Š. Vaišvila skaičiuoja, kad nuo sausio iki gegužės nutolusi saulės elektrinė jam jau pagamino apie 5 tūkst. kilovatvalandžių elektros. 

„Žinoma, saulėtas sezonas Lietuvoje dar tik prasideda, todėl tikiuosi, kad per metus elektrinė pagamins apie 10 tūkst. ir daugiau kilovatvalandžių energijos, o maždaug tiek elektros per metus sunaudoja ir mūsų namų ūkis“, – pastebi Š. Vaišvila. Jo paskaičiavimais, pilnai veikianti saulės elektrinė jo šeimai turėtų sutaupyti nuo 110 – 130 eurų per mėnesį, o papildomos energijos įsigyti nereikės – visa elektra bus gaminama iš atsinaujinančių šaltinių. Tad sąskaita už elektrą tiek žiemą, tiek vasarą tesiekia 22,68 eurus per mėnesį, o padengia tiek 200 kvadratinių metrų ploto namo, tiek  elektromobilio įkrovimo sąnaudas už elektrą.

Padėjo ir parama

Pasak Š. Vaišvilos, pasirinkimui įsigyti dalį  elektrinės nutolusiame saulės parke, įtakos turėjo ir galimybė pretenduoti į Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) teikiamą paramą gyventojams. Kadangi su paraiškos pildymu jam jau teko susidurti anksčiau, didelių iššūkių nekilo. Apie 8,5 tūkst. eurų į saulės elektrinę investavusiam finansininkui pasisekė ir šį kartą – sulaukė 30 proc. paramos iš APVA.

Augant sąnaudoms energetikai, saulės elektrinės dalininkas prisipažįsta galvojantis ir apie kitus energetinio efektyvumo sprendimus. Š. Vaišvilos namo kieme stovi elektromobilis, kurio viena įkrova kainuoja apie 1 eurą, o nuvažiuoti už tiek galima apie 200 kilometrų. Saulę sėkmingai įdarbinęs vilnietis jau svarsto ir apie šilumos siurblio oras-vanduo įsigijimą.

„Augant išlaidoms energetikai, reikia svarstyti įvairias idėjas. O tokios inovacijos kaip saulės elektrinė sudaro galimybę iš vartotojo tapti gamintoju, taupyti išlaidas elektrai ir prisidėti prie žalesnės ir mažiau taršios aplinkos“, – sako Š. Vaišvila. 

„Ignitis“ vysto apie 40 MW įvairaus dydžio saulės elektrinių – nuo privačių gyventojų namų ir daugiabučių stogų iki atskirai tam steigiamų nutolusių saulės  parkų. „Ignitis“ yra viena iš didžiausių energetikos įmonių Baltijos šalyse, kuri siekia nuosekliai didinti žaliosios gamybos apimtis ir 2030 pasiekti 4 GW įrengtos galios iš atsinaujinančių energijos šaltinių. 
„Ignitis“ turi beveik 1,5 mln. privačių ir 30 tūkst. verslo klientų Lietuvoje, diegia energijos gamybos iš atsinaujinančių išteklių sprendimus, vysto elektromobilių krovimo tinklą. Bendrovei priklauso įmonės Suomijoje, Latvijoje, Estijoje bei Lenkijoje.