Pereiti į pagrindinį turinį

DUK

Ar galiu išsinuomoti elektrinę vėjo parke, jei elektros tiekimo sutartis pasirašyta ne su „Ignitis“?

Jei jūsų nepriklausomas elektros tiekėjas yra ne „Ignitis“, vėjo nuomos paslauga pasinaudoti negalite.

Kaip apskaičiuojama vėjo parke pagamintos energijos vertė?

Vėjo parko pagamintos energijos vertė yra apskaičiuojama pagal jūsų pasirinkto tiekėjo nurodytas sąlygas. Kiekvieno mėnesio pabaigoje gavus vėjo parko valandinius generacijos duomenis iš skirstymo (ESO) ar persiuntimo (Litgrid) operatoriaus, jie bus konvertuojami pagal su tiekėju sutartas sąlygas.

Savo klientams „Ignitis“ siūlo pagamintą elektros energiją konvertuoti  pagal „Nord Pool“ valandinę elektros kainą Lietuvos prekybos zonoje kitos paros prekybos rinkoje (day-ahead), taikant tiekėjo administracinius mokesčius. Pavyzdžiui, jūsų vėjo parko dalis sugeneruoja 10 kWh per tam tikrą valandą, elektros kaina biržoje tą valandą yra 0,23 EUR/kW, o tiekėjas taiko 4% administracinį mokestį. Taigi, jūsų pagamintos energijos vertė bus apskaičiuojama pagal tokią formulę: 10 kWh X 0,23 Eur/kWh X (1-0,04) = 2,21 Eur.

Ar galiu nusipirkti elektrinės dalį vėjo parke?

Šiuo metu platformoje nėra galimybės įsigyti vėjo parko dalies.

Ar yra valstybės kompensacija vėjo elektrinės nuomai?

Šiuo metu vėjo parko dalies nuomos mokesčiui nėra taikoma valsybės kompensacija.

Kaip stebėti elektros suvartojimą ir generavimą?

Elektros vartojimo duomenis galėsite stebėti taip pat, kaip tai darėte iki šiol – elektros tiekėjo ir/ar ESO savitarnoje arba sąskaitoje už elektros energiją. Vėjo parko generacijos duomenis galėsite stebėti savo paskyroje www.eparkai.lt, skiltyje „Mano generacija“. Jums pateiksime suminius valandinius duomenis už savaitę, mėnesį ir metus.

Kaip pateikiamos sąskaitos?

Pasirašius vėjo elektrinės nuomos sutartį ir prasidėjus vėjo parko generacijai, kiekvieną mėnesį gausite dvi sąskaitas – už vėjo parko nuomą ir už elektros tiekimą. 

  1. Vėjo parko nuomos sąskaita. Kiekvieno mėnesio pradžioje gausite sąskaitą už vėjo parko dalies nuomą. Ją rasite eparkai.lt platformoje.
  2. Elektros tiekimo sąskaita. Kaip ir anksčiau, iš savo tiekėjo gausite sąskaitą už elektros tiekimą, tik joje atsispindės vėjo parko sugeneruotos elektros energijos vertė, kuri bus atimama iš mokėtinos sumos už per mėnesį suvartotą elektros energiją.

Supaprastintas elektros tiekimo sąskaitos pavyzdys:

  • mokėtina suma už per mėnesį suvartotą elektros energiją: 40 Eur;
  • per mėnesį sugeneruotas elektros energijos kiekis: 200 kWh;
  • per mėnesį sugeneruota elektros energijos vertė: 42 Eur;
  • mokėtina suma: 0 Eur;
  • sukaupta elektros energijos vertė: 2 Eur.